Ordnungswidrigkeiten
Ordnungswidrigkeiten in Berlin | KOSU Rechtsanwälte – Fachanwalt für Verkehrsrecht
15 Ağustos 2017
arbeitsrecht 1 80x80 - Ceza Davaları için altın kurallar !
Anwalt für Arbeitsrecht in Berlin | KOSU Rechtsanwälte
15 Ekim 2017
shutterstock_564829918

İnsan hayatında isteyerek veya istemeden bir ceza davası ile karşılaşabilir.

En basit bir trafik kazasında bir kişi yaralamış olabilirsiniz, birisinin arabasına vurmuş ve kaza mahallinden uzaklaşmış olabilirsiniz, bir kavgaya karışmış olabilirsiniz. Bunun yanında maliyeye yanlış bilgi vermiş ve bundan dolayı size cezai soruşturma açılmış olabilir.

Ceza davalarının üҫ altın kuralı vardır:

  1. Hiç kimse kendi suçsuzluğunu kanıtlama yükümlülüğü altına sokulamaz.Bu kuralın en önemli yansımalarından biri susma hakkı´dır. Susma hakkı hem şüphelinin ve hem de sanığın en önemli haklarının başında gelmektedir. Bir suç şüphesi bulunan kişinin, bu suç ile ilgili olarak sessiz kalma hakkı vardır. Bu hakkın kullanılmasından onun aleyhine sonuç alınlamaz.
    Herhangi bir suҫlama ile karşılaştığınız da bir avukat ile görüşmeden polise, savcılığa veya mahkemeye hiç bir açıklama yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Bir açıklama yaptığınız takdirde geri dönülmez sonuçlar doğurmuş olabilirsiniz.
  2. Hiç kimse suçu ispatlanamadığı sürece suçlu ilan edilemez. Yani birinin suçu mahkeme tarafından kanıta dayalı bir davanın sonucunda ilan edilmedikçe suçlu sayılamaz.
  3. Bir olayda şüpheli durumların sanıkların lehine kullanılması gerekmektedir. Yani davada bir şüpheli durum varsa, bu şüphe sanığın lehine kullanılır.

Bu evrensel hukuk kurallarına malesef mahkemeler, savcılıklar ve kolluk kuvvetleri her zaman uymamaktadır.

Cezai bir işlem ile karşılaştığınızda uzman avukatlara danışmanızı tavsiye ederiz.

Kosu RechtsanwälteOrhan Şahin

Orhan Sahin
Orhan Sahin
Orhan Sahin +49 30 75 52 41 42 vertritt seine Mandanten als Fachanwalt für Verkehrsrecht in allen verkehrsrechtlichen Angelegenheiten. Sahin hat sich auch als Rechtsanwalt auf das Arbeitsrecht spezialisiert und bietet in Berlin auf beiden Rechtsgebieten sofortige Experten-Hilfe. Durch seine fließende Sprachkenntnisse in Türkisch ist er als Berater und Verteidiger ein starker Partner und verliert dadurch keine wichtigen Details, Besonderheiten und Sonderfälle aus den Augen.