Berlin’de müsaade edilen hız limitini aştınız mı? Avukat yardımı almaya değer!

geschwindigkeitsüberschreitung
In Berlin die erlaubte Geschwindigkeit überschritten? Ein Anwalt lohnt sich.
2 Şubat 2018
aufenthalt-innenstadt
Üniversite mezunu Türklerin oturum iznine dair önemli bir ayrıntı
4 Şubat 2018

Hız limiti ihlali, çoğunlukla pahalıya patlar ve bu ihlal, insan hayatının önemi açısından da tabii olarak kesinlikle kaçınılması gereken bir ihlaldir. Ancak bu ihlalde tartışmalı durumlar da vardır ve trafik hukuku ve teknik deneyim bakımından bilgisi az olanların hız limiti ihlali suçlamalarına itiraz etmesi zordur.

Bu yüzden çok sayıda sürücü; ceza parası bildirimlerini, Flensburg’daki ceza notlarını veya trafikten men cezasını kabullenmek zorunda kalır. Bu mağdurlar arasında suçlamayı bir avukatın yardımıyla incelemeden dahi sonuç alınamayacağına inananlar vardır.

Halbuki örneğin ceza parası bildirimlerinin doğru olmayan hız ölçümleri, olay yerine, zamanına ve vuku bulmasına dair detaylı bir tarifin olmaması gibi hatalar içerebilir ve bu yüzden geçerliliğini yitirebilir.

Hatta bazen doğru para cezası bildirimi, hız doğru ölçülmesine rağmen geçersiz sayılabilir. Şayet bir sürücü, özel durumlarda öngörülen hızı ihlal etmek zorunda kalırsa, bir avukat yardımıyla bildirime itiraz etme ikanı doğabilir. Hız limitinin zamanaşımına uğramasından sonra gelen suçlamalarda da bir trafik hukuku avukatı ile irtibata geçmekte fayda vardır.

ZAMANINDA AVUKAT TUTMAK BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

hız ihlali

Bununla birlikte avukat tutmanın zamanında gerçekleşmesi önemlidir. Zira mağdurların ceza parası bildiriminin gönderilmesinden sonra iki hafta içinde suçlamaya karşı çıkmaları gerekir. Avukat tutulunca soruşturma dosyasının incelenmesi imkanı oluşur. Avukat dosyaları incelerken mağdurun suçlamalarla ilgili açıklamalarda bulunmaması tavsiye edilir. Aynı şekilde polisin ifade almak için verdiği form olayla ilgili bilgi verilmeden geri postalanmalıdır.

Avukatların devreye girmesi ile bugüne kadar ölçüm cihazlarından kaynaklanan çok sayıda hata görülmüştür. Para ceza bildirimlerinin geçerlililiğini ortadan kaldıran durumlar da avukatlar için sık karşılaşılan durumlardandır.

Avukat yardımına, özellikle de bir sürücünün hızı örneğin bir yıl içinde iki kez saate 25 km’den fazla veya üç kez saatte 25 km’den az olacak şekilde aşması halinde ihtiyaç duyulur. Zira sürücü bu gibi durumlarda trafikten men edilir.

Bu bakımdan ölçümlerde yapılmış olması mümkün olan bütün hataları zamanında fark etmek ve trafikten men edilme cezasından korunma çok önemli bir husustur. Bu bağlamda, haklarınızın kurallara uygun bir şekilde dikkate alınması ve korunması adına uzman trafik hukuku avukatı Orhan Şahinin vereceği yetkin hizmetten emin olabilirsiniz. Berlin’deki KOSU Rechtsanwälte avukatlik bürosunda hukuk hizmeti sunan Şahin’den Türkçe danışmanlık hizmeti almanız mümkündür.

Orhan Sahin
Orhan Sahin
Orhan Sahin +49 30 75 52 41 42 vertritt seine Mandanten als Fachanwalt für Verkehrsrecht in allen verkehrsrechtlichen Angelegenheiten. Sahin hat sich auch als Rechtsanwalt auf das Arbeitsrecht spezialisiert und bietet in Berlin auf beiden Rechtsgebieten sofortige Experten-Hilfe. Durch seine fließende Sprachkenntnisse in Türkisch ist er als Berater und Verteidiger ein starker Partner und verliert dadurch keine wichtigen Details, Besonderheiten und Sonderfälle aus den Augen.