Ayrılık ve boşanma süreçlerinde boşanma avukatının rolüne dair..

aufenthaltsrecht3 80x80 - Ayrılık ve boşanma süreçlerinde boşanma avukatının rolüne dair..
Von der Entwicklung des deutschen Ausländerrechts und der Rolle der Anwälte
30 Ocak 2018
Mietrecht-Kündigung
Alles rund um das Mietrecht in Berlin und wann Sie einen Anwalt brauchen..
1 Şubat 2018
Scheidungsrecht-Familienrecht

Evlilik, eşlerden biri için ağır mağduriyet durumu söz konusu olduğunda ayrı kalınan süre bir yılı doldurmadığında da boşanmayla sonuçlanabilir. Ağır mağduriyetlere örnek olarak aile içi şiddet gösterilebilir. Eşlerin bir yıldan fazla bir süredir ayrı yaşaması da boşanma için geçerli bir sebep olarak sayılır.

Şayet eşlerden biri bir yıllık bir ayrı yaşamanın ardından boşanma başvurusunda bulunur ve diğer eş de bu boşanmaya rıza gösterirse boşanmanın önünde hiçbir engel kalmaz. Ancak bunun için başvuruda bulunan için mutlaka bir avukata ihtiyaç söz konusu olur. Diğer eş boşanmaya rıza göstermez ve buna karşı kendi avukatı ile mücadele gösterirse, boşanmak isteyen eşin evliliğin temelinden yıkıldığını kanıtlaması gerekir. Bu kanıta örnek olarak eşin hayatında başka birinin olması gösterilebilir. Üç yıllık bir ayrı yaşama süresi söz konusu olduğunda ise boşanma başvurusunda bulunanın kanıt göstermesine de gerek yoktur.

BOŞANMA SONRASI İÇİN AVUKATINIZLA ÖNEMLİ SORULARIN CEVABINI BULUN!

Unterhaltsrecht-Familienrecht

Bu kriterlerin yerine getirilmesi ise boşanmadan sonra eski eş ile ilgili her şeyin bittiği anlamına gelmemektedir. Bu bakımdan boşanma dilekçesinin teslim edilmesinden önce şu sorulara avukat yardımı ile doğru cevapları vermek gerekir:

Çocuklar kimde kalacak ve çocuklarla görüşme nasıl bir düzen içinde gerçekleşecek? Boşanmadan sonra nafaka hakkı var mıdır veya bu hakkın istenecek olmasından korkmak gerekir mi? Boşanana kadar ortak kullanılan ev ve ev eşyaları ne olacak? Evlilik esnasında birlikte elde edilen kazanca ne olacak? Boşanmak, emeklilikteki bakım konusuna etki edecek mi?

Berlin’de faaliyet gösteren KOSU Rechtsanwälte adlı avukatlık büromuzda görev yapan uzman aile hukuku avukatımız Mustafa Özdemir boşanma süreçlerinde ayrılık ve boşanmanın sonuçlarını düzene sokmak için yetkin danışmanlık hizmeti veriyor ve davalarınızda temsilciliğinizi üstleniyor.

Mustafa Ozdemir
Mustafa Ozdemir
Mustafa Özdemir +49 30 75 52 41 42 vertritt seine Mandanten als Fachanwalt für Familienrecht in allen familienrechtlichen Angelegenheiten. Özdemir hat sich auch als Rechtsanwalt auf das Mietrecht spezialisiert und bietet in Berlin auf beiden Rechtsgebieten sofortige Experten-Hilfe. Durch seine fließende Sprachkenntnisse in Türkisch und Englisch ist er als Berater und Verteidiger ein starker Partner und verliert dadurch keine wichtigen Details, Besonderheiten und Sonderfälle aus den Augen.